پایگاه خبری فاوانا

سازمان خبری فن آوری اطلاعات و ارتباطات ایران

سرویس استارلینک به هواپیماها راه پیدا می‌کند

فاوانا- شرکت استارلینگ می‌گوید سرویس آن به قدری خوب است که مشتریان می‌توانند در آسمان از «تماس‌های ویدئویی، بازی آنلاین، شبکه‌های خصوصی مجازی و دیگر فعالیت‌های دارای نرخ داده‌های بالا» لذت ببرند.

سرویس استارلینک به هواپیماها راه پیدا می‌کند
استارلینک اعلام کرده است که سرویس دیگری را راه‌اندازی می‌کند، که البته برای مصرف‌کننده متوسط در نظر گرفته نشده است.به گزارش فاوانا و به نقل از اسلش‌گیر، واحد هوانوردی استارلینک وعده اینترنت قابل اتکا و سرعت سریع در آسمان را داده است — اما برای ثبت‌نام برای این سرویس، شما به یک هواپیمای شخصی، تجهیزاتی به ارزش 150 هزار دلار، و استطاعت پرداخت هزینه اشتراک ماهانه پنج رقمی خواهید داشت. این امکان وجود دارد که شرکت‌های هواپیمایی بتوانند برای این سرویس ثبت‌نام کنند، همانند آنچه توسط شرکت هواپیمایی دلتا آزمایش شده است. بنابراین حتی اگر شما مولتی‌میلیونر هم نیستید، ممکن است باز هم در مقطعی از آینده این سرویس را تجربه کنید.

استارلینک اولین سری از ماهواره‌های خود را در سال ۲۰۱۹ به فضا پرتاب کرد و از آن زمان به بعد همواره شبکه خود را گسترش داده است. هدف اصلی این سرویس فراهم کردن دسترسی به اینترنت به مناطقی که دسترسی کمتری به این خدمات داشته‌اند در سراسر جهان بوده است. به عنوان مثال، ارائه باند پهن فیبر مدرن به مناطق روستایی کم‌جمعیت، با توجه به حجم کار لازم برای آماده‌سازی زیرساخت‍های مورد نیاز، مقرون‌به‌صرفه نیست. از سوی دیگر، استارلینک مشخصاٌ نیاز به ترمینال، اشتراک و منطقه‌ای که پوشش ماهواره‌ای داشته باشد دارد.