پایگاه خبری فاوانا

سازمان خبری فن آوری اطلاعات و ارتباطات ایران

وزیر ارتباطات: فروش فیلترشکن باید جرم تلقی شود

فاوانا- زارع‌پور: استفاده از فیلترشکن غیرمجاز است اما متاسفانه هنوز جرم‌انگاری نشده ولی تلاش‌هایی در دست انجام است که جرم تلقی شود.

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات در باره بازار داغ فیلترشکن فروشی که ناشی از محدودیت های ایجاد شده برای پلتفرم‌های بین‌المللی و پهنای باند اینترنت بین الملل است به عنوان یک کارشناس از مردم خواست از این بدافزارها استفاده نکنند.
این در حالیست که فیلترینگ شدید و محدودیت‌های گسترده اخیر اینترنت باعث رشد تصاعدی استفاده کاربران از ابزارهای فیلترشکن شده است.

زارع‌پور: به عنوان کارشناس توصیه می‌کنم از فیلترشکن استفاده نکنید!
وزیر ارتباطات اما در پاسخ به خبرنگاری در این باره گفت:« اولا که همان طور که بارها کارشناسان اعلام کردند، حتما استفاده از فیلترشکن‌ها آسیب‌پذیری برای دستگاه‌ها از گوشی همراه تا لپ تاپ و کامپیوتر را بالا می‌برد و فرصتی برای هکرهاست که به دستگاه‌های کاربران نفوذ کنند پس بر همین اساس به عنوان یک کارشناس به مردم توصیه می‌کنم حدالامکان از این ابزارها استفاده نکنند.»

به گزارش فاوانا از خبرآنلاین، زارع‌پور درباره فروش فیلترشکن هم گفت:«اگرچه استفاده و فروش فیلتر شکن منع شده اما در قانون متاسفانه برایش جرم انگاری نشده است. این کار غیر مجاز است اما الان البته تلاش هایی دارد صورت می‌گیرد تا علاوه بر غیرمجاز بودن، جرم انگاری هم بشود.»
وی افزود: «البته در صلاحیت بنده نیست این مسئله و طبیعتا نهادهای مربوطه باید دنبال بکنند. ولی آنچه مهم است استفاده از اینها باعث ناامنی در ادوات و دستگاه های مردم می شود.»